15.02.2019
Geneesin hyvinvointipalveluiden kartta täydentyy entisestään
23.10.2023
Auttajien keskuudessa on paljon turhaa vastakkain asettelua lyhytterapeutteja kohtaan. Eikö tärkeintä olisi, että mahdollisimman moni pääsisi avun piirin? Lyhytterapia on loistava keino päästä alkuun elämän ongelmakohtien tunnistamisessa vaikkapa pidempää psykoterapiaa odotellessa.
15.09.2021
Itsemyötätunto vaikuttaa suuresti tapaasi kohdata vastoinkäymisiä elämässä. Mitä asioita itsemyötätuntoon kuuluu ja miten sitä voi oppia?
18.01.2023
Uskaltaako jo nykyään naisena käyttää voice chattia videopelejä pelatessa ilman, että heti tiimiläiset kehottavat voileivän tekoon? Suunta on jatkuvasti parempaan päin, mutta eriarvoiselta kohtelulta ei voi täysin tänä päivänäkään välttyä. Yleisintä on kaikenlainen vähättely etenkin pelejä pelatessa.